Den V.

15. března 2014 v 21:41 | Diana Rochovanská |  Soustředění SCM 10. - 15. 3. 2014
Už je to tady!
Pátek za námi a už nás čeká pouze poslední trénink! Že se blíží konec soustředění je hodně poznat hlavně na prořídlém počtu plavců. Z původních devatenácti nás zbylo jedenáct statečných.
První, co jsem dnes po ránu uslyšela, bylo Gabčino: ,,Dneska už jedu domů!" Nemálo jsem jí záviděla. A ta závist se postupně stupňovala, až do takové míry, že jsem málem nasedla do vlaku s ní. Stálo mě to velké úsilí na poslední chvili si nekoupit jízdenku a jet domů. Ale překonala jsem se a stále jsem zde!
Ranní trénink radši ani zmiňovat nebudu, většinu si z něj stejně nepomatuju. Matné záblesky naznačují, že tam snad byly nějaké nohy a sprinty, ale jistá si úplně nejsem. Už mi to všechno splývá. Hlavně jsem zvědavá, jak v pondělí odevzdám tréninkový deník, když moje zápisy končí v pondělí ráno. Od té doby jsem ho ani neviděla, ale naštěstí jsem ho našla před chvílí při balení.
V rámci suché přípravy šli ostatní běhat, ale když Kasa viděl, jak vypadám, dokonce ani neměl moc vtipných komentářu a radši mě poslal do posilovny na rotoped. Tam jsem si v klidu nastavila zátěž a jela. Tepovou frekvenci jsem držela na pěkných 90, prostě pohoda. Za chvíli na vedlejší stroj přisedla starší paní (tipla bych ji tak na 50 let, i když se moc snažila, aby to nešlo poznat) a rozjela se. Začla si pěkně ostře (cca 35 km/h) a pořád se pohrdavě dívala na můj tachometr ukazující konstantně 20km/h. Trochu jsem znervózněla, ale už se nějaký pátek znám, a tak jsem se nenechala vyhecovat a jela jsem si to svoje. A dobře jsem udělala. Po deseti minutách jsem myslela, že budu volat záchranku a poprvé v životě provádět naživo první pomoc. Paní vedle mě se evidentně neznala tak dobře jako já. Těch deset minut ji tak zničilo, že se svalila vedle svého stroje a pár minut tam naprosto nehybně seděla. Po chvíli zvedla hlavu a já jsem málem hrůzou vykřikla. Vypadalo to, jako kdyby jí stékal obličej. Horory mě většinou nechávají chladnou, ale tenhle obličej mě bude děsit ještě dlouho. A z toho plyne poučení: ,,Kdo se bojí, nesmí do posilovny!"
Odpolední klid jsme strávili se Sheldonem. Tímto bych se chtěla omluvit všem, které rušil můj vysokofrekvenční smích a nemohli kvůli němu spát. Nemůžu za to, už jsem se s ním narodila. Reklamace je proto třeba hlásit jinde.
Čas však utíkal jako splašený a po třech dílech už bylo načase vyrazit na trénink. Cesta probíhala za neustálého klapání koleček od Gabčiného kufru.
Trénink bych opět radši nezmiňovala, opravdu se za něj stydím. Překonala jsem totiž nejpomalejší rekord v plavání na 200VZ, a sice 3:40. Ano, i takto to vypadá, když trénuje současná nejlepší zlínská prsařka (ale evidentně mi ten "titul" nezůstane dlouho). O tom, za kolik bych v této formě plavala 200P, radši nechci ani přemýšlet. Pravděpodobně by to nestačilo ani na nominaci na Pohár Moravy desetiletých žáků.
Po tréninku jsem šla vyprovodit Gabču na nádraží a trefili jsme naprosto bez problémů! A pak že ženy nemají orientační smysl. Počkala jsem s ní na nádraží, naposled jí zamávala a utíkala na večeři. Cestou jsem si uvědomila příšernou věc! Kdo mi dneska pomůže s mým příspěvkem? A kdo mi připomene všechno, co jsme vyváděli? Komu ho budu před spaním číst a kdo mi ho zkritizuje?? Takže pokud se Vám dnešní článek nelíbil tak, jako ty předtím, vězte, že je to Gabčina chyba!
Teď bych chtěla zmínit jeden zajímavý poznatek, který jsem si z celého týdne odnesla. Únava působí na organismus stejně jako alkohol, pouze v dlouhodobějším časovém horizontu. Ze začátku jste v dobré náladě, přátelští, smějete se všemu, co kdo řekne, i úplným blbostem (první dva dny). Časem se smějete i jen tak z ničeho nic a nemůžete přestat (středa). Pak příjde bod zlomu a vy začnete být náladoví, podráždění (čtvrtek). Toto stádium přechází v lítostivost, smutek a pláč (pátek). A co příjde potom? To se dozvíme už zítra!
Pac a pusu, Di ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama